A Reformáció ünnepe gyülekezetünkben

2020. október 31-én, Reformáció ünnepén gyülekezetünkben kettős ünnepen lehettünk együtt. Egyfelől hálát adhattunk azért, hogy Isten a reformáció Szentlélek ébresztette tüzében újra felszínre hozta a földön küzdő egyház egyedüli kincsét, az ősi, tiszta és apostoli evangéliumot. Másfelől pedig örülhettünk annak, hogy az idei esztendőben gyülekezetünkben helyettesítő mindhárom szolgálattevő jelen volt és szolgált ezen az ünnepen: Nagy Gábor lelkész úr Isten Igéjét hirdette közöttünk Jer 23,23-30 alapján, és kiszolgáltatta az Úrvacsora szentségét, Gregersen-Labossa Mátyás és Angyal-Cseke Csaba teológus hallgató testvéreink pedig a liturgiát vezették. Az istentiszteleten a Lutheránus világszövetség ajánlása szerint, az ökumenikus közösség tagjaként a koronavírus terjedése idején gyógyulásért, a világért, az egyházért és a szükséget szenvedőkért  imádkoztunk. Az ünnepi alkalmon gyülekezetünk énekkara is szolgált. Reformációi istentiszteletünkről videofelvétel is készült, amely alább megtekinthető.

Ezúton biztatunk és kérünk mindenkit, hogy iratkozzon fel gyülekezetünk YouTube csatornájára, és kövesse az oda feltöltött igei tartalmakat.