Ádvent-elő családi nap volt Komáromban 2021.11.27-én

A Komáromi Evangélikus Egyházközség 11.27-én tartotta missziói és családi napját a komáromi Generációk Házában.

A napot hosszas készülődés előzte meg, melyből kivette részét a gyülekezet apraja-nagyja. Közös énekléssel és egy előadással kezdődött a program. Marco Leeuw Van Weenen a Szent családról beszélt, hogyan válhatunk mi is Krisztus által megszentelt családdá. Isten a családokat arra hívta el, hogy az Ő lényét tükrözzék vissza. Előadásában kihangsúlyozta, hogy a gyermekeinket közösségben kell nevelni és Isten előtt felelősségünk van a környezetünkben lévő családok felé. A családban kialakított szabályainkat pedig a Biblia tükrében kell megalkotnunk és ez az Úr Jézus illetve gyülekezeti közösség nélkül nem megy. A délelőtti előadás alatt a gyermekek evangéliumi tanításáról a gyülekezet gyerekórásai gondoskodtak, kiegészülve a gyülekezetből fiatal segítőkkel. Ők a betlehemi Szent családról hallhattak történetet. Ezután a családok közösen a Palánat bábmisszió előadásában a Panov apó karácsonyi darabaot nézték meg. A közös ebéd és kézműveskedés után egy áhitattal zárult a nap, A Szent családba befogadva címmel. Márkus Tamás református lelkipásztor arról beszélt, hogy csak Jézus Krisztusba vetett hit által Isten az ő fiaivá fogad bennünket. Az, hogy üdvösséget nyertünk nagy kegyelem és hatalma felelősség. Nagy öröm, hogy a gyülekezeti tagok hívogatására többen megmozdultak és ebben a pandémiás időben szép számmal lehettünk együtt közösségben Isten Igéje körül.